KRISS Super V System.

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

KRISS Super V System.

#1 Post autor: Vis » 6 maja 2007, 17:24

Obrazek

Rewolucyjny wynalazek czy jeszcze jedna przereklamowana zabawka :?:

http://transformationaldefenseindustrie ... 3&Itemid=6
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#2 Post autor: Madrian » 6 maja 2007, 19:37

Moim zdaniem, raczej marketingowa zabawka. HK G-11 pokazał, że "rewolucyjne" technologie przegrywają z niezawodnością i prostotą.
Zobaczymy z czasem.
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: KRISS Super V System.

#3 Post autor: REMOV » 6 maja 2007, 23:31

Vis pisze:Rewolucyjny wynalazek czy jeszcze jedna przereklamowana zabawka
Ciekawostka jednego sezonu.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#4 Post autor: Vis » 7 maja 2007, 05:35

Jesli to cudo rzeczywiscie zmniejsza odrzut, byc moze dalo by sie zrobic PDW zasilane nabojem posrednim i odeslac MP7 i P90 do lamusa. :?:
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: REMOV » 7 maja 2007, 08:36

Vis pisze:Jesli to cudo rzeczywiscie zmniejsza odrzut
...w ogniu ciągłym. Ile razy tak naprawdę potrzebujesz ognia ciągłego?
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#6 Post autor: Botras » 7 maja 2007, 09:14

Na moje oko odrzut i podrzut powinny być mniejsze również przy pojedyńczym. Co do podrzutu, to myślę, że najwięcej tu gra położenie lufy względem chwytu, tj. lufa jest bardzo nisko. Co do odrzutu, to jest jego wektor jest 'rozdzielany' - pojawia się składowa 'w dół', czyli ta 'w tył' musi być mniejsza. Dodatkowo składowa pionowa działa przed chwytem, co współgra ze zmniejszaniem podrzutu. Tylko nic to chyba nie ma do PDW, bo jak czytam odrzut, jaki dają te naboje do P90/MP7 jest tak mały, że prawie go nie ma. Niech chłopaki zrobią takie coś na 5,56mm x 45 co najmniej, to pogadamy Obrazek A ogólnie to pomysł jest smerfny ;)
Where do they put the bait?

Awatar użytkownika
Vis
Posty: 1437
Rejestracja: 3 czerwca 2005, 02:17
Lokalizacja: seattle

#7 Post autor: Vis » 7 maja 2007, 14:21

Botras pisze: Niech chłopaki zrobią takie coś na 5,56mm x 45 co najmniej, to pogadamy Obrazek A ogólnie to pomysł jest smerfny ;)
KRISS .50 Development Program: Adaptation of KRISS System technology to a .50 machine gun platform with goals of 90+% reduction in recoil and 50% reduction in weight versus the M2HB platform. Status: Development in cooperation with the US Army ARDEC Picatinny Arsenal.
KRISS 12ga Shotgun Development Program: Adaptation of the KRISS System technology to a low-recoil, light-weight 12ga semi-automatic shotgun platform for the Civilian, Law Enforcement and Military markets.
"Remember kids, if there's a loaded gun in the room, be sure that you're the one holding it"
Prosze nie pytaj jak zrobic "prawdziwnego" AK, nie mam najmiejszego zamiaru pomagac Ci w dostaniu sie do pierdla. Nie pytaj tez o czesci.

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8 Post autor: jac-t » 7 maja 2007, 18:59

Przydałby się test z prawdziwego zdarzenie i przede wszystkim niezależny !
Bo to :
http://www.kriss-tdi.com/content/view/4/8/ albo ten program z Discovery co ost. Vis wrzuciłeś link z youtuba, to tak delikatnie mówiąc jest obiektywny jak ch... cholera.
Wiem gdzie napewno się sprawdzi znakomicie - w hollywood, bo wygląda całkiem dziarsko :)
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

#9 Post autor: Madrian » 7 maja 2007, 19:06

Nie poznałeś? :lol: To dziadek standardowej giwerki Marins z "Alien 2"... :twisted: Jak jej było? M-99? Zapomniałem :cry:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10 Post autor: jac-t » 7 maja 2007, 19:16

Armat M41A Pulse Rifle - kal. 10mm z podwieszonym granatnikiem 30mm . To była giwerka :D Aprops - powstała na bazie thompsona z remingtonem 870 nie ?
EDIT : tak właśnie na wikipedi przeczytałem :
http://en.wikipedia.org/wiki/M41A_pulse_rifle
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11 Post autor: REMOV » 9 maja 2007, 00:24

Botras pisze:Na moje oko odrzut i podrzut powinny być mniejsze również przy pojedyńczym.
O ile promili?
Co do podrzutu, to myślę, że najwięcej tu gra położenie lufy względem chwytu, tj. lufa jest bardzo nisko.
Co oznacza, że bardziej musisz się pokazać przeciwnikowi, gdy chcesz strzelać zza przeszkody.
Tylko nic to chyba nie ma do PDW, bo jak czytam odrzut, jaki dają te naboje do P90/MP7 jest tak mały, że prawie go nie ma.
Polemizowałbym.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Botras
Posty: 1037
Rejestracja: 8 października 2005, 22:46

#12 Post autor: Botras » 11 maja 2007, 08:28

REMOV pisze:
Botras pisze:Na moje oko odrzut i podrzut powinny być mniejsze również przy pojedyńczym.
O ile promili?
Aaaaaa policz se panie inż ;) No i odrzut w serii to przecież n (liczba strzałów) razy te promile ;)
REMOV pisze:
Co do podrzutu, to myślę, że najwięcej tu gra położenie lufy względem chwytu, tj. lufa jest bardzo nisko.
Co oznacza, że bardziej musisz się pokazać przeciwnikowi, gdy chcesz strzelać zza przeszkody.
""Albo rybka, albo pipka", jak powiedział Hamlet", jak powiedział gospodarz domu Stanisław Anioł. Lecz głowa strzelca nie jest tu eksponowana bardziej, niż w M4 powiedzmy. Tym bowiem, co jest tu nadzwyczajnie wysoko względem lufy, jest chwyt pistoletowy, a nie kolba.
Where do they put the bait?

ODPOWIEDZ