Tantal wz.88

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Wesley
Posty: 1924
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 04:56

Re: Tantal wz.88

#91 Post autor: Wesley » 28 kwietnia 2015, 22:15

Kibicuje Tobie bo tez jestem troche taki tantalowiec :D Moj tantal niestety musi miec komore zamkowa od Saigi (wszystkie importowane tu, mialy zniszczone komory zamkowe bo prawo tego wymagalo) w ktora wcisnalem lufe od Tantala ale cala reszta to krajowy wyrob.Jestem bardzo zadowolony, jednak z powodu zmian w przepisach prawnych odnosnie broni w NYS nie moge zabierac mego ulubionego karabinka ze soba na strzelanie.Musialem kupic Saige 5.45 hunter z plastikowa kolba bo chwyt pistoletowy jest zabroniony.Gorzej jak w PL. i jak zauwazylem jedynym sposobem na rozwiazanie tego problemu jest posiadanie property w VT, 3 godz. jazdy od mego miejsca zamieszkania.Juz dzialam w tym kierunku :mrgreen:

grigorij0
Posty: 1
Rejestracja: 16 października 2016, 14:21

Re: Tantal wz.88

#92 Post autor: grigorij0 » 17 października 2016, 23:26

Panowie, odswieżę wątek.

Czy wiecie gdzie można dostać oryginalny selektor i bezpiecznik do Tantala/Beryla?
Chce dorobić sobie półeczkę na bezpieczniku, ale wolę mieć zapas.

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Tantal wz.88

#93 Post autor: Okruch » 5 grudnia 2019, 09:02

Odkopię, bo nurtuje mnie jedna rzecz.
Kiedy 18 baon 6 BDSz jechał do Bośni na UNPROFOR/IFOR, miał na wyposażeniu Tantale. Tymczasem zabrali AKMSy - dlaczego?
Dziesiątek
Okruch

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Tantal wz.88

#94 Post autor: maziek » 7 grudnia 2019, 13:17

Nikt nic nie wie to ja zapytam - a czy mieli też na stanie (w jednostce) AKMS-y, a po drugie - jak się mają tantale do AKMSów w kwestii walorów użytkowych, niezawodności etc?
ukłony...

Awatar użytkownika
Okruch
Posty: 1550
Rejestracja: 20 listopada 2009, 13:33
Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

Re: Tantal wz.88

#95 Post autor: Okruch » 9 grudnia 2019, 11:32

Z dawnych czasów głasnosti pamiętam, że Tantal obrywał za:
- samoistne zmiany trybu ognia (wadliwa konstrukcja selektora; co ciekawe - czytałem "targowy Frag-Out" o Berylu -762 i tam jeden z testujących postulował wywalenie całego selektora i powrót do rozwiązania MichTima);
- zbyt krótkie i niewygodne ramiona dźwigni selektora (j.w.- upierdliwe zwłaszcza w wersji z szyną pod nokto, wtedy spod szyny wystawało zaledwie 2-3 mm dźwigni);
- kolba nie dawała oparcia policzkowi - IMHO wydumane, bo i AKMS to nie jest jakaś składna broń; pamiętam tamte czasy permanentnych trudności, ale jak już chcemy tanią kolbę, to taka jak w Beretcie SC-70 nie byłaby jakoś dużo droższa od "pogrzebacza", a o niebo od niego lepsza.
- huk wystrzału był bardziej dokuczliwy - no ale wtedy tylko mięczaki wkładali łuski od P-64 w uszy, reszta brała na klatę.
Dziesiątek
Okruch

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Tantal wz.88

#96 Post autor: asasello » 9 grudnia 2019, 21:52

Całkiem sympatyczny karabin.Kolba w istocie niezbyt wygodna ale da się strzelać.Hałas od tyłu do wytrzymania.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

ODPOWIEDZ