Amunicja 5,45x18

Broń współczesna

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
PMB
Posty: 54
Rejestracja: 1 maja 2009, 17:09
Lokalizacja: Mazowsze

Amunicja 5,45x18

#1 Post autor: PMB » 25 kwietnia 2021, 18:19

Na innym Forum brak odzewu więc może tu wśród Kolegów są amatorzy PSM-ów ( i Iż-a-75 ) którzy mają możliwość prywatnego importu tej niszowej amunicji. Trafił mi się prawie PSM - Iż-75 z 1993 r. od wersji bojowej PSM-a różniący się tylko oznaczeniem na zamku - lufa jeszcze z 6 bruzdowym gwintem tak jak w wersji dla KGB/wojskowej
[ w drugiej połowie lat 90-tych w wersjach cywilnych i eksportowych osadzano już lufy z 4 bruzdowym gwintem w celu wyraźnego odróżnienia od broni resortowej ].
Mój Iż-75 jest zarejestrowany jako kolekcjonerski ale raz czy dwa chciałoby się sprawdzić na strzelnicy jak to urządzenie miotające strzela. Tyle że amunicja niemal niedostępna.
Obrazek

Do czego zmierzam?
Znalazłem współczesną amunicję 5,45x18 bez "gwoździ" - drogą - po 5,5 zł za sztukę i niestety za granicą, na Litwie : http://mtbaltic.lt/5-45x18-tulammo-40gr ... idges.html
Jest dostępna. Czy ktoś z Kolegów właścicieli PSM-ów będzie się wybierał nad Wilię? Próbowałem podpytywać sklepy i koncesjonowanych sprzedawców w kraju czy mają możliwość sprowadzenia tej amunicji od dostawcy z Wilna ale korespondencja się urwała. Dlatego wskazuje link do źródła tych niszowych nabojów licząc że może Ktoś uprawniony będzie miał okazje wpaść do sklepu MTBaltic a potem może uda się go spotkać na strzelnicy.
PMB, Весло с ПСО-1

ODPOWIEDZ