Obronilem sie rewolwerem keseru!!

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#331 Post autor: Foka » 2 lipca 2010, 09:31

W tym rzecz, że część dresów "trenuje" działanie gazu. Nie mówię o menelach z bramy, ale kibole itp "dresiarze zorganizowani" nieraz to robią, czy to z myślą o napadach, czy z myślą o rozróbach z policją.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Madrian
Posty: 885
Rejestracja: 22 sierpnia 2005, 15:44
Lokalizacja: W-wa

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#332 Post autor: Madrian » 5 lipca 2010, 08:57

Zapominasz Dexter o Chilihead'ach. Czyli osobach uzależnionych od Kapsaicyny. Owszem, ta substancja wywołuje podrażnienie nerwów, ale jednocześnie wzmaga produkcję endorfin. Dlatego tak dużo osób lubi "pieprzne rzeczy". Niby "gryzie" ale jednak przyjmnie. Ale zwykły pieprz ma w skali ostrości zaledwie 500 jednostek, a są ludzie komsumujący co dzień papryczki o skali ostrości ponad 20 000 jednostek i to im sprawia przyjemność. Skąd wiesz, że twój dres nie żre co dzień kebabów na Ostro? :wink:
IŻ38, Hatsan 55, CPS, Crosman 3576.
Kliknij, ja zarobię punkty, a tobie może się spodoba.
http://pl.desert-operations.com/?recruiter=e76b

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#333 Post autor: dexter 1990 » 5 lipca 2010, 12:19

Madrian, ale ja sam jestem zwolennikiem ostrych (bardzo, w przeciętnym supermarkecie nie zaopatrzę się w przyprawy które lubię) smakołyków których większość moich znajomych zjeść nie jest w stanie :D ale mieć to w paszczy a na oczach to troszkę inna sprawa.

Są też sosy (czyli już wyrób a nie papryczka) o ostrości 100 000 punktów i więcej.

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#334 Post autor: Foka » 25 lipca 2010, 20:21

Co prawda wątek w broni pneumatycznej, ale innego odpowiedniego nie znalazłem.
http://www.wnd.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=181341
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

Delwin
Posty: 463
Rejestracja: 4 maja 2009, 14:27

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#335 Post autor: Delwin » 8 września 2010, 17:30

"Kliniczny" :wink: przykład zastosowania broni w samoobronie.

Trochę do poczytania na temat defensive gun use w USA:

http://scienceblogs.com/deltoid/1998/06/dgu-00037.php

Sam artykuł Smitha wzmiankowany powyżej (podsumowanie dyskusji - trochę stare ale argumentacja dość logiczna):

http://www.saf.org/lawreviews/smitht1.htm

Oczywiście nie rozstrzyga to wielu kwestii ale niewątpliwie pozwala powiedzieć, że jednoznaczne "wyrokowanie" (nomen omen) jaki skutek przynosi poszerzenie dostępu do broni (w szczególności w celach "obronnych") jest dość trudne. Co zaskakujące, żadnej ze stron konfliktu nie zależy na rzetelnym badaniu - wątpią aby takiemu NRA czy rządowi brakło kasy na grant aby takie profesjonalne (eliminujące lub redukujące błędy w poprzednich) badanie przeprowadzić. Najwyraźniej wszyscy dobrze się czują na obecnych pozycjach - każdy ma coś do cytowania...
You're gonna bob and weave out of the path of a bullet? That I'd like to see.

jakub_wawa
Posty: 2
Rejestracja: 6 lipca 2011, 10:27

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#336 Post autor: jakub_wawa » 7 lipca 2011, 13:05

Niby "gryzie" ale jednak przyjmnie. Ale zwykły pieprz ma w skali ostrości zaledwie 500 jednostek, a są ludzie komsumujący co dzień papryczki o skali ostrości ponad 20 000 jednostek i to im sprawia przyjemność. Skąd wiesz, że twój dres nie żre co dzień kebabów na Ostro?
Sos do kebaba na ostro to około 0,07% MC (major capsaicinoids). Dla porównania Jet Protectory firmy Piexon (nawet te najprostsze, legalne w Polsce) miotają zawiesinę o stężeniu 2,83% MC. Czyli są od kebaba na ostro jakieś 400 razy mocniejsze. Osobną sprawą pozostają miotacze firmy FoxLabs, które podobno psikają czystą kapsaicyną. Chciałem nawet to kiedyś przetestować, ale ktoś z domowników przypadkowo włączył na ułamek sekundy miotacz RSG-3, który leżał sobie spokojnie na szafce nocnej. Po tym zdarzeniu odeszła mi ochota do testowania, pomimo iż pokój został wywietrzony zanim do niego wszedłem.

Aha, ja także lubię kebab z ostrym sosem. I lubię sos Tabasco. Ale nie chciałbym mieć w oczach i na twarzy czegoś, co jestod Tabasco 400 razy mocniejsze...

dexter 1990
Posty: 3726
Rejestracja: 6 lutego 2005, 21:23

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#337 Post autor: dexter 1990 » 9 lipca 2011, 09:50

Czysta kapsaicyna to proszek, jak chcesz tym psikać? :D

jakub_wawa
Posty: 2
Rejestracja: 6 lipca 2011, 10:27

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#338 Post autor: jakub_wawa » 12 lipca 2011, 18:29

Wiem, że firma FoxLabs twierdzi iż opracowała najsilniejszą na świecie zawiesinę, o ostrości 5,3 miliona S.H.U. Mam taki spray, ale mam także nadzieję że nigdy nie będę musiał go na nikim "testować"...

asasello
Posty: 4378
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#339 Post autor: asasello » 15 kwietnia 2012, 10:54

Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

frencci
Posty: 60
Rejestracja: 20 sierpnia 2008, 21:18
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#340 Post autor: frencci » 15 kwietnia 2012, 18:25

Teraz to sie nazywa ZORAKI

przemcok69
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwietnia 2012, 00:48

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#341 Post autor: przemcok69 » 20 kwietnia 2012, 11:25

wiesz co polskie prawo jest chore jeżeli chodzi i tego typu sytuacje. Mówi, że broniąc się nie możesz użyć "mocniejszych" środków obronnych niż napastnik "atakujących" :? przykładowo jeżeli napadnie cie facet ze scyzorykiem typu szwajcar to ty nie mozesz obronic sie nozem typu rambo poniewaz w tym momencie to twoj napastnik staje sie ofiara. wiec wychodzi na to że gdy zostaniemy napadnieci musimy przeprowadzic rekonesans jezeli chodzi o uzbrojenie napastnika i ewentualnie go dozbroic. takze powiem ci ze miales szczescie ze nie natrafiles na przypadkowy patrol policji bo uwierz mi ze twoi napastnicy stali by sie ofiarami i pierwsi wolaliby o pomoc policji. czasami warto oddac to co masz i nie wdawac sie w niepotrzebne szamotaniny a najlepsza obrona w takiej sytuacji jest wyrwanie sie napastnikowi i ucieczka bo niestety uszkadzajac napastnika mozna trafic za kraty :? jestem licencjonowanym pracownikiem ochrony i mialem podobna sytuacje obronilem sie bez uzycia jakichkolwiek środkow obronnych, jednemu polamalem reke drugiemu zlamalem nos i co ...??? zalozyli mi sprawe o pobicie i musze sie tlumaczyc i swiecic oczami bo o dziwo swiadkow nie bylo. Także mówię czasami warto oddac portfel czy zegarek i miec spokoj niz narazac sie na szwank badz na laske naszych organow sprawiedliwosci. i to tyle

ps. najlepszy do obrony jest paralizator sa takie ktore raza z odleglosci 2-3 metrow polecam

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#342 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 20 kwietnia 2012, 12:15

przemcok69 pisze:wiesz co polskie prawo jest chore jeżeli chodzi i tego typu sytuacje. Mówi, że broniąc się nie możesz użyć "mocniejszych" środków obronnych niż napastnik "atakujących"
Kompletna bzdura...
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
tuliusz
Posty: 73
Rejestracja: 1 grudnia 2010, 12:49

Re: Obronilem sie rewolwerem keseru!!

#343 Post autor: tuliusz » 22 kwietnia 2012, 22:29

No nie całkiem bzdura.Chodzi zapewne o t.zw.eksces intensywny,czyli użycie do obrony środków lub sposobów niewspółmiernych do zagrożenia spowodowanego atakiem.Jest to jednak definicja sytuacji opracowanej raczej na potrzeby sądu.

ODPOWIEDZ