Proszę o wzory matematyczne

Wiatrówki, ASG, paintball

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
michałmichał
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2011, 22:09

Proszę o wzory matematyczne

#1 Post autor: michałmichał » 12 marca 2011, 22:27

Witam wszystkich,
programuję trochę w javie a czasami strzelam z wiatrówki. Więc dla wiekszej precyzji i osobistej satysfakcji chciałem napisać program/kalkulator (wiem że takich mnóstwo)
do obliczania trajektorii lotu pocisku/śrutu itd. w oparciu o parametry - wszystkie.

Tylko że nie mam odpowiednich wzorów tak jakby zgrupowanych w jedną logiczną całość :p
Próbowałem szukać w necie i były informacje ale zbyt nieprecyzyjne (np brak informacji o jednostkach bardzo doskwierał) i tak jakby "po łebkach " poleciane. Podobny prog. napisałem w JavaScript'cie ale nie byłem pewny czy dobrze te wzory zaprogramowałem.

Czy ktoś dysponuje plikiem, stronką ze wzorami lub po prostu napisałby mi wzory jakie ma (jeśli też takie rzeczy was interesują) i w jakich jednostkach je wyrażamy.
Byłbym bardzo wdzięczny za te wzory.
(jednostki bardzo ważne:)

Awatar użytkownika
Apolinary Koniecpolski
Posty: 2180
Rejestracja: 19 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Smolanka

Re: Proszę o wzory matematyczne

#2 Post autor: Apolinary Koniecpolski » 13 marca 2011, 00:03

Dwie kwestie:

-po co wyważać otwarte drzwi (takich programów - w tym darmowych - nie brak), no może że to ma być ćwiczenie

-nie licz na czysto fizyczne wzory (tzn. możesz liczyć - tylko wtedy będziesz musiał ich użyć dużo więcej niż trzeba ;))
Nie chcę mieć racji, w zupełności wystarczy że Was poróżnię lub choć rozdrażnię.
W sprawie prawdy proszę zgłaszać się do walizy Obrazek

Awatar użytkownika
SP7
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o wzory matematyczne

#3 Post autor: SP7 » 2 czerwca 2011, 15:31

Odpowiedż - służę uprzejmie, ostatnia darmowa wersja ale napisz do mnie na [email protected]
bo system forum nie przyjmuje plików .exe.
motto tak mądre, że aż ukraść je musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"

ODPOWIEDZ