Generał Sławomir Petelicki martwy.

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Generał Sławomir Petelicki martwy.

#1 Post autor: jac-t » 17 czerwca 2012, 12:07

http://www.wykop.pl/link/1174169/pierws ... -nie-zyje/

Jak w temacie. Nie chce zabrzmieć jak oszołom - ale za jasną cholerę nie chce mi się wierzyć w samobójstwo.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#2 Post autor: asasello » 17 czerwca 2012, 12:22

jac-t pisze: Nie chce zabrzmieć jak oszołom
To nie myśl.
Jako entuzjasta teorii spiskowy czuje że będzie więcej samobójstw.W takie musisz i możesz uwierzyć.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#3 Post autor: Uriasz » 17 czerwca 2012, 13:03

Powiem wiecej , jesli teorie spiskowe maja racje to fala "samobojstw" i dziwnych zgonów nie ominie nawet szczytów władzy.

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#4 Post autor: maziek » 17 czerwca 2012, 13:37

Powiem jeszcze więcej. Nawet gdyby Petelicki się rzeczywiście sam zastrzelił, wykonawszy przed tym informujący telefon do żony, zostawiwszy list i nagrawszy swoje samobójstwo na dwie kamery, jedną analogową a drugą cyfrową dla pewności - większość osób za jasną cholerę nie uwierzy w samobójstwo ;) .
ukłony...

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#5 Post autor: Uriasz » 17 czerwca 2012, 13:53

Na miejscu aktualnej władzy postawilbym Petelickiemu "anioła stróża" i bardzo bym sie starał zeby sie delikwent przypadkiem nie zastrzelił, powiesił ( jak Leper ) albo wpadł pod auto, bo gość ktory nie zostawia suchej nitki na rzadzacych w kwestiach tak drażliwych jak ewentualność zamachu na głowe państwa, nie ma prawa zejsc z tego łez padołu w sposob nienaturalny, bo to niejako z automatu oznacza ze owa władza maczała w tym paluchy.... chyba ze to miało byc ostrzeżenie dla następnych co się im " ustrój nie podoba".

Awatar użytkownika
maziek
Posty: 9186
Rejestracja: 9 września 2006, 22:46

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#6 Post autor: maziek » 17 czerwca 2012, 14:37

I co, mieli być z nim w sypialni małżeńskiej, chodzić z nim do kibelka (nawet jakby, to co z tego, patrz Blida)? Przecież facet palnął sobie w łeb w prywatnym garażu, wewnątrz mieszkania można powiedzieć... Odebrać broń? Skonfiskować noże i sznurówki? W kaftan i przypiąć do łóżka?

Mi się zdaje, że teza jakoby aparat państwowy mógł zapobiec samobójstwu nieubezwłasnowolnionego i niesparaliżowanego człowieka jest nie do obrony. Szczególnie biorąc pod uwagę, że czasami udaje się niektórym dokonać go i w takich, wysoce niesprzyjających warunkach.
ukłony...

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#7 Post autor: Uriasz » 17 czerwca 2012, 14:48

...natomiast dla mnie nie do obrony jest teza ze to bylo samobójstwo ...chyba ze mówimy o "samobójstwie" podobnym do tego w wykonaniu Ireneusza Sekuły ( pamieta ktos goscia jeszcze ? ) ...strzelil do siebie cos ze trzy razy z dubeltówki bodajże ...to tak, zgadzam się ze Petelicki też popełnił "samobójstwo" ..... a na marginesie biorac pod uwage okolicznosci, coś ostatnio za dużo tych "samobójstw"

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#8 Post autor: Królik » 17 czerwca 2012, 15:00

Prawie dobrze, ale już nawet Radio Maryja podaje, że strzał był jeden - w skroń.
Oczywiście, pewnie będzie tak, jak pisał maziek - to był wyrok/zabójstwo/zemsta/etc. i ludzi, którzy piszą:
...natomiast dla mnie nie do obrony jest teza ze to bylo samobójstwo
nic nie przekona, nawet to, o czym maziek pisał.

A skoro dla Ciebie ta teza jest nie do obrony, to poproszę o podanie dlaczego. Porównanie z Sekułą, jak widać, odpada już na wstępie.
Czekam na kolejne argumenty.

asasello
Posty: 4388
Rejestracja: 9 sierpnia 2004, 09:59
Kontakt:

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#9 Post autor: asasello » 17 czerwca 2012, 15:04

Maziek do samobójstwa jak do przestępstwa potrzebny jest motyw.Tutaj ciężko go wskazać.Dowody da się sfabrykować szczególnie jeśli sie ich nie bedzie dokładnie badać.Ale pomysł z skonfiskowaniem wszystkiej broni "elytom" jest dobry.

Uriasz pamięta się Sekułe pamięta.I to nie tylko miłoszowski poeta.

Poczekamy zobaczymy.
Niechaj problemy naszych problemów będą naszymi radościami.

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#10 Post autor: Królik » 17 czerwca 2012, 15:06

asasello pisze:Maziek do samobójstwa jak do przestępstwa potrzebny jest motyw.Tutaj ciężko go wskazać.
Tobie. I maźkowi, i mnie, i wszystkim innym, którzy nie byli powiernikami Petelickiego. Nawet rodzinie może być ciężko to wskazać, a pitolenie, że "on nie mógł tego zrobić, bo miał silną psychikę" na podstawie "znania" Petelickiego z Internetu czy mediów codziennych jest... niepoważne. Delikatnie rzecz ujmując.

Awatar użytkownika
slawuta5
Posty: 241
Rejestracja: 12 maja 2009, 18:45
Lokalizacja: Польща

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#11 Post autor: slawuta5 » 17 czerwca 2012, 15:18

asasello pisze:Maziek do samobójstwa jak do przestępstwa potrzebny jest motyw.Tutaj ciężko go wskazać.Dowody da się sfabrykować szczególnie jeśli sie ich nie bedzie dokładnie badać.Ale pomysł z skonfiskowaniem wszystkiej broni "elytom" jest dobry.

Uriasz pamięta się Sekułe pamięta.I to nie tylko miłoszowski poeta.

Poczekamy zobaczymy.

Motyw może i jest - honor oficera.
Mosin 91/30+ПУ, SWT-40, AKMS, CZ-75B, IŻ-35M

Uriasz
Posty: 1482
Rejestracja: 29 grudnia 2008, 17:15
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#12 Post autor: Uriasz » 17 czerwca 2012, 15:25

Jest taka rzymska maxyma "ten winien kto odniósł korzysci", "samobójstwo" zamknelo skutecznie gębę gosciowi który dość jednoznacznie przypominal o roli jak odegrało otoczenie Tuska i Komorowskiego w locie prezydenta Kaczynskiego do Smolenska, jak dla mnie tu za dużo tu zbiegow okoliczności ( podobnie zreszta jak w przypadku Lepera) żeby uznac ze Petelicki złapał depreche i postanowil sobie strzelic w łeb....reasumujac sadze podobnie jak ludzie na forach netowych ze po Polsce grasuje " seryjny samobójca", a sprawa niezależnie od tego co napiszą masmedia jest wysoce śmierdząca.
Prawie dobrze, ale już nawet Radio Maryja podaje, że strzał był jeden - w skroń.
Pozyjemy zobaczymy, pierwsze informacje podawały ze ran było kilka ( liczba mnoga ) ...trupa nie widziałem ani ja ani ty wiec poczekamy co jeszcze wypłynie, a ze wypłynie prędzej czy później - to pewne..
Ostatnio zmieniony 17 czerwca 2012, 15:26 przez Uriasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aaron.Bunkerman
Posty: 447
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 10:16
Lokalizacja: Middle of f. nowhere

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#13 Post autor: Aaron.Bunkerman » 17 czerwca 2012, 15:26

Nie ma spisków !!! Wszyscy wiedzą, że Juliusz Cezar upadł na nóż 23 razy spisku nie było , to jasne. :mrgreen:
Walcz z okupantem: http://44.wz32.net

Awatar użytkownika
Królik
Moderator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 lutego 2006, 08:03

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#14 Post autor: Królik » 17 czerwca 2012, 15:34

Uriasz pisze:Jest taka rzymska maxyma "ten winien kto odniósł korzysci", "samobójstwo" zamknelo skutecznie gębę gosciowi który dość jednoznacznie przypominal o roli jak odegrało otoczenie Tuska i Komorowskiego w locie prezydenta Kaczynskiego do Smolenska,(...)
On jeden, jedyny, tak? To chcesz powiedzieć?
Bo ja mogę wymienić kilka dziesiątek takich osób, a jak się uprę, to to pójdzie w setki i tysiące.
W locie Kaczyńskiego to otoczenie Tuska i Komorowskiego nie odegrało żadnej roli, odegrało ją PRZED lotem, podobnie zresztą, jak otoczenie Kaczyńskiego. Ale to w innym wątku omawiamy.
I teraz powiedz mi, jakie korzyści miałby odnieść Tusk albo Komorowski lub ich "otoczenie"? Bo ja widzę, że to im może przynieść wyłącznie straty - będą w nich walić jak w bęben, przypominać, co mówił Petelicki o Smoleńsku (dodając swoje, zapewne) i udowadniać, że MUSIAŁ umrzeć. Woda na młyn przeciwników PO, więc - stosując Twoją logikę - korzyści odniesie kto inny...
jak dla mnie tu za dużo tu zbiegow okoliczności ( podobnie zreszta jak w przypadku Lepera) żeby uznac ze Petelicki złapał depreche i postanowil sobie strzelic w łeb....
Aha, rozumiem, że był Twoim przyjacielem, wypiłeś z nim morze gorzały i zwierzał Ci się ze swoich problemów, tak? Nie mówiąc o tym, że pewnie razem służyliście w GROM i pod kulami zawiązała się Wasza przyjaźń...
Nie znałeś go, prawdopodobnie nawet w życiu go nie spotkałeś, więc nie wiesz (tak jak i ja) co mu się w głowie lęgło i jakie mógł mieć problemy. Zatem ostrożnie z takimi kategorycznymi stwierdzeniami.
reasumujac sadze podobnie jak ludzie na forach netowych ze po Polsce grasuje " seryjny samobójca", a sprawa niezależnie od tego co napiszą masmedia jest wysoce śmierdząca.
Wiesz może, jakie zdanie o Internecie miał Lem?
Co wiedzą o Petelickim czy innych, którzy odeszli, "ludzie z forów internetowych"? W znakomitej większości - nic i tylko bawią się w domorosłych śledczych.
Prawie dobrze, ale już nawet Radio Maryja podaje, że strzał był jeden - w skroń.
Pozyjemy zobaczymy, pierwsze informacje podawały ze ran było kilka ( liczba mnoga ) ...trupa nie widziałem ani ja ani ty wiec poczekamy co jeszcze wypłynie, a ze wypłynie prędzej czy później - to pewne..
Pierwsze informacje o Smoleńsku mówiły o czterech podejściach. Tymczasem chodziło o czwarty zakręt przed lotniskiem, a nieścisłość wynikała z tego, że jakiś kretyn źle przetłumaczył to, co usłyszał.
Pierwsze informacje na ogół mijają się z prawdą, bo taki ich urok. Kolejne są dokładniejsze - i co? Nadal pisze się o kilku ranach?

Awatar użytkownika
Foka
Moderator
Posty: 1202
Rejestracja: 9 marca 2006, 15:37
Lokalizacja: 3CT

Re: Generał Sławomir Petelicki martwy.

#15 Post autor: Foka » 17 czerwca 2012, 15:47

Królik, to nie ma sensu. Z wiarą nie można rozmawiać za pomocą argumentów, bo wiara ich nie potrzebuje.
Whoever said that the pen is mightier than the sword, has never seen the assault rifle.

The 2 loudest sounds in the world: A click when you expect a bang, and a bang when you expect a click.

ODPOWIEDZ