Balistyka w walce ze zbrodnią

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#1 Post autor: jac-t » 4 lutego 2006, 14:12

Dzisiaj na kanale PLANETE o godzinie 17:10 będzie lemitowany program pt."Balistyka w walce ze zbrodnią".
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#2 Post autor: Herrmannek » 4 lutego 2006, 15:18

szkoda że nie mam...
Chinka B1, Łucznik wz. 70, Hatsan 70S... Otwarte-Stojąc
Quemadmodum gladius neminem occidit, occidentis telum est

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3 Post autor: jac-t » 4 lutego 2006, 20:54

Dokument przedstawiał system identyfikacji IBIS. O ile pierwsza połowa była dość ciekawa - pokazywali jak on działa, jak dokonuje się tej identyfikacji; to już druga była normalną, można śmiało powiedzieć, reklamą firmy Forensic Technology.
Fragment dokumentu :
http://www.forensictechnologyinc.com/ma ... video/bph/
Oraz sam IBIS wraz z kolegami :
http://www.forensictechnologyinc.com/en/s_4_1.asp

EDIT : Mapa świata, na której zaznaczone są państwa "członkowskie" :wink: programu. http://forensictechnologyinc.com/images ... _en_hi.jpg
(dlaczego mnie nie dziwi, że Polski nie ma? :cry: )
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4 Post autor: REMOV » 6 lutego 2006, 12:03

jac-t pisze:(dlaczego mnie nie dziwi, że Polski nie ma?)
Ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego Cię to nie dziwi, bo nie rozumiem sensu tej uwagi. W wolnych chwilach, przed podaniem odpowiedzi możesz się zastanowić, dlaczego Cię nie dziwi, że nie ma Francji, Austrii i Irlandii dajmy na to.
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5 Post autor: jac-t » 6 lutego 2006, 14:22

a chciałbym się dowiedzieć dlaczego Cię to nie dziwi, bo nie rozumiem sensu tej uwagi. W wolnych chwilach, przed podaniem odpowiedzi możesz się zastanowić, dlaczego Cię nie dziwi, że nie ma Francji, Austrii i Irlandii dajmy na to.
Dlatego, iż znając życie ONI jak nawet nie kozystają z IBIS`a, to posiadają jakieś inne (w domyśle) równie dobre, lepsze lub nieco gorsze systemu identyfikacji. A u nas posiadamy tylko mikroskopy porównawcze i całą żmudną robotę trzeba robić samemu.
Jeżeli takowych nie posiadają no to sorry - myliłem się.
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

#6 Post autor: marmot1 » 6 lutego 2006, 23:12

jac-t pisze:
a chciałbym się dowiedzieć dlaczego Cię to nie dziwi, bo nie rozumiem sensu tej uwagi. W wolnych chwilach, przed podaniem odpowiedzi możesz się zastanowić, dlaczego Cię nie dziwi, że nie ma Francji, Austrii i Irlandii dajmy na to.
Dlatego, iż znając życie ONI jak nawet nie kozystają z IBIS`a, to posiadają jakieś inne (w domyśle) równie dobre, lepsze lub nieco gorsze systemu identyfikacji. A u nas posiadamy tylko mikroskopy porównawcze i całą żmudną robotę trzeba robić samemu.
Jeżeli takowych nie posiadają no to sorry - myliłem się.
A byłeś w laboratorum kryminalistycznym, ze się wypowiadasz na temat sprzętu? Bo widzisz tak sie składa ze ostatnimi czasy sporo sie kręciłem po naszych laboratoriach i naprawde mie mamy czego sie wstydzić w tym zakresie...

Obrazek
The Philips XL-40 SEM Mikroskopy elektronowe do analizy pierwiastkowej i ilosciowej oraz wizualnej, stanowska są w pełni automatyczne (CLK ma takich kilka i to rozbudowanych o dodatkowe moduły a nie takie "łyse" jak ten tutaj)
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

Awatar użytkownika
REMOV
Posty: 717
Rejestracja: 14 grudnia 2004, 17:47
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7 Post autor: REMOV » 6 lutego 2006, 23:30

jac-t pisze:Dlatego, iż znając życie ONI jak nawet nie kozystają z IBIS`a, to posiadają jakieś inne (w domyśle) równie dobre, lepsze lub nieco gorsze systemu identyfikacji.
Skąd taka pewność?
A u nas posiadamy tylko mikroskopy porównawcze i całą żmudną robotę trzeba robić samemu.
Skąd taka pewność i taki kompleks niższości u Ciebie?
Whatever happens we have got / the Maxim Gun, and they have not.

Awatar użytkownika
jac-t
Posty: 2133
Rejestracja: 23 kwietnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8 Post autor: jac-t » 8 lutego 2006, 18:04

marmot1 pisze:A byłeś w laboratorum kryminalistycznym, ze się wypowiadasz na temat sprzętu?
Głównie swoją opinię oparłem na zamieszczonych przez Herrmanneka filmikach. A na nich pokazano jedynie mikroskop porównawczy - innego sprzętu nie. A że był to dokument o wydziale balistyki kryminalnej, to AŻ tak głupio nie zrobiłem stwierdzając, iż skoro w owym dokumencie nie pokazali innego sprzetu, to go nie posiadają. A może po prostu zakup był niedawny? Bo film jest datowany na 2003r. Tego nie wiem - i tego nie stwierdzam - uznaję taką możliwość, więc nie zarzucaj mi, że głoszę rzeczy, o których nie wiem. A za żadnego wybitnego specjalistę się nie uważam, czego zresztą nigdzie, nigdy nie napisałem. Pytam z racji, że masz na ten temat wiedzę : tego Philips XL-40 SEM używa się do badania do analizy pierwiastkowej i ilosciowej - a ma to zastosowanie w badaniu śladów broni palnej rozumiem tak ? Np. badanie resztek niespalonego prochu. Bo z racji tematu chodzi mi konkretnie o badania balistyczne.
REMOV pisze:Skąd taka pewność?
Zauważ, iż napisałem "znając życie", co wyraża sceptyczne podejście do danego tematu. Stąd uważam (nie jestem pewien - czego przecież nie napisałem! - ba - nawet napisałem "(w domyśle)"), iż ci zachodni mają jakiś własny sys. identyfikacji, bo w przeciwieństwie do naszych rodaków u władzy częściej(co nie znaczy, że zawsze) idą po rozum do głowy i znajdują fundusze na różne cele. Dodatkowo na końcu cytowanego fragmentu z mojego posta znajduje się zdanie "Jeżeli takowych nie posiadają no to sorry - myliłem się." - co znowu utwierdza, że nie mam takiej pewności, tylko przypuszczenie - co nawet sam zaznaczam. Z tego co wiem, to fora takie jak to istnieją do dyskusji, wymiany poglądów lub dzielenia się informacjiami, więc jak powiedzmy jeden z użytkowników wie, iż taka Francja, Austria, Irlandia badają łuski/pociski za pomocą lupy :wink: , to dzieli się taką informacją, aby niezorientowani się dowiedzieli(podobnie jak osoba która napisała, że jest inaczej). Ten kompleks niższości miał dotyczyć konkretnie mojej osoby czy mojego stosunku do społeczeństwa polskiego?
"Nie dający spokoju problem jest jak piękna kobieta. Jeżeli nie wiesz jak go rozwiązać, to należy się z nim przespać." - moje
"Dalekosiężne plany mają to do siebie, że są jak króliki - często się walą." - moje

Awatar użytkownika
marmot1
Posty: 2879
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:54
Lokalizacja: Homeless
Kontakt:

#9 Post autor: marmot1 » 9 lutego 2006, 03:20

A może po prostu zakup był niedawny? Bo film jest datowany na 2003r.
W 1999 na pewno sprzet juz był.
Walther Mod.9/S&W M&P9/S&W 686/S&W 360SC/SIG P228/Rossi .38SPC/ Beretta 87 Cheetah/CZ-555/CZ ZKK-600/Mauser 98k/Remington 1903A3/Mossberg 590A1/Suhl kal16/ Suhl kal12/ Fortuna Suhl kal 12/Merkel kal12/kbk wz.96 Beryl/Maxim wz.1910/PPSz wz41/PPS wz.43/AKMŁ/Brunszwik P-1837

Awatar użytkownika
Perdurabo
Posty: 132
Rejestracja: 3 grudnia 2004, 20:24
Kontakt:

#10 Post autor: Perdurabo » 9 lutego 2006, 09:22

Mój wujek był szefem wydziału śledczego (czy jak to się tam zwie) JG, i moge potwierdzić że nawet w małych miastach mają naprawde niezły sprzęt, laboratoria na kółkach, cyfrówki takie że oczy na wierzch wyłażą programy komputerowe po kilka-kilkanaście tysięcy warte itd... (szkoda tylko że po likwidacji starych województw wrocek zajeb* nam wszystkie nowe fury a przysłali same poldozłomy :( )

ODPOWIEDZ