Modelarstwo i broń

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
gunmaniak
Posty: 49
Rejestracja: 2 maja 2006, 16:01
Lokalizacja: Krasnystaw

Modelarstwo i broń

#1 Post autor: gunmaniak » 2 maja 2006, 16:21

Witam jestem nowy na tym forum,zajmuje się troche modelarstwem i postanowiłem zaprojektować dla siebie pistolet i wykonać model z miekkiego metalu ,plastiku i drewna.
Po 3 miesiacach rysowania wyszła mi cała teczka rysunkow technicznych
i pistolet składający się z 58 cześci.
Przeliczyłem się bo moje możliwości to zrobienie tylko modelu sylwetkowego,a fajnie by było pstryknać spustem i trzasnąć zamkiem.
Czy na tym forum sa jacyś modelarze mogący zrobic co trudniejsze elementy?

http://www.phrack.only.pl/beo/p8

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#2 Post autor: AK_fan » 4 maja 2006, 20:46

Firma Academy produkuje modele broni palnej w skali 1:1, wykonane oczywiscie z tworzywa, ktore skladaja sie podobnie z czesci jak modele czolgow czy samolotow (ramki wtryskowe). Rozbicie czesci jest identycznej jak w prawdziwej broni, mechanizm tez jest dzialajacy.

Modele broni palnej nie sa chyba zbyt powszechnie dostepne, ale czasem mozna kupic. Jakis czas temu kupilem na allegro model rewolwera Magnum i pewnie kiedys go zloze... Mysle, ze po dokladnym zlozeniu i pomalowaniu efekt na pewno bedzie lepszy niz "samorobka". Wizualnie, bo wagowo to duzo bedzie brakowalo do oryginalu, hehe.
Pozdrawiam
------------------------
AK fanatyk! ;-)

gunmaniak
Posty: 49
Rejestracja: 2 maja 2006, 16:01
Lokalizacja: Krasnystaw

Modelarstwo i broń

#3 Post autor: gunmaniak » 5 maja 2006, 13:26

Hej,AK_fanie z lekka mnie nie zrozumialeś,zbieram repliki broni i chcę mieć coś niepowtarzalnego w mojej kolekcji dlatego zaprojektowałem sobie pistolet ktoren ma kilka niecodziennych rozwiązań takich jak ryglowanie osobnym pierścieniem i rozkładanie poprzez wyjęcie zastawki w tylnej cześci zamka(kliknąłes na stronę znajdującą się na dole mojej poprzedniej wypowiedzi?)
Jeden niepowtarzalny egzemplarz posród Glocka,Beretty ,itp,to jest COŚ!!!

AK_fan
Posty: 56
Rejestracja: 13 listopada 2005, 15:10
Lokalizacja: Freeland

#4 Post autor: AK_fan » 7 maja 2006, 20:32

No sorry, ale wg mnie replika, to model czegos, co istnieje juz realnie. Jak zaprojektowales sam pistolet, to NIE jest to REPLIKA! :D
Pozdrawiam
------------------------
AK fanatyk! ;-)

ODPOWIEDZ