Rewolwery ... tak na dobry poczatek :-)

Broń czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

Rewolwery ... tak na dobry poczatek :-)

#1 Post autor: variag » 31 marca 2004, 08:44

Witam
Obrazek
Czyżby polski akcent?
Sześciostrzałowy rewolwer kal 9mm sygnowany "K. Werlik in Teschen" (Karol Werlik w Cieszynie?)
Obrazek
Rewolwer Le Mat 1856.
Dziewięciostrzałowy, lufa o kalibrze .44 i w osi bębna umieszczona dodatkowa lufa śrutowa kalibru .65 odpowiadająca kalibrowi wagomiarowemu 20 :shock:
Wyprodukowano w Filadelfii ok. 200 szt potem produkcja została przeniesiona do Europy, gdzie powstało 2800szt. Produkowany jako model: Cavalry,Navy, Army oraz Baby.

Obrazek
Le Mat Baby 9-ciostrzałowy kal. 8mm Lefaucheux + oczywiście lufa śrutowa, sygnowany " J.F. Gouery Canat & Cie Sy-te LeMat Bte Sgdg Paris "
cena to "tylko" 14.500$

Obrazek
Cena zaś tego zdobionego "cudeńka" to tylko 2450 $ ... taniocha ........

Obrazek
Chyba najmniejszy ze znalezionych przeze mnie rewolwerów Lefaucheux kal.1,6mm

Obrazek
I jednomilimetrowy kapiszonowiec:

Obrazek
i na koniec pistolet "brelokowy" na amunicje Lefaucheux kal 2mm

Obrazek
Z "dziwnych" rewolwerów: peperbox kal 7mm systemu Lefaucheux

Obrazek

nieco bardziej klasyczny model peperboxa tez kal. 7mm Lefaucheux:

Obrazek

Oraz 12-strzałowy rewolwer systemu Lefaucheux sygnowany: H. Riffelmann, Solingen

Obrazek

Obrazek

No i coś dla kobiet lub nieco zniewieściałych mężczyzn : D. D. OURY Bte 6-strzałowy kal. 5mm

I fajna strona o mikroamunicji:
http://pinfire2.homestead.com/Ammunition.html
pzdr

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#2 Post autor: Herrmannek » 31 marca 2004, 10:31

Lefosz:
Obrazek
S&W Schofield na nabój scalony, jeden z lepszych rewolwerów z okresu, łamany przez co jest możliwy dostęp do wszytkich komór na raz...
Obrazek

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9673
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

#3 Post autor: waliza » 31 marca 2004, 12:59

Niestety wszystkie "lefoszówki " poza jedna dubeltówką powstaly po 1851 roku wiec sie bez zezwolenia pobawić tym nie da. :(

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9673
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

#4 Post autor: waliza » 17 września 2004, 23:38

Troche odgrzeje temat.Do tego co nsmarowałem powyzej dodam tylko ze dokopalem sie do informacji,że pierwszy rewolwer systemu lefaucheux to rok 1845!!!!!Ale sie jeszcze upewnie sprawdze to i owo i poszukam kopii samego patentu wtedy bedzie jasne.Wracajac do ciekawych rewolwerow to jestem ciekawy czy znacie rewolwery niejako samopowtarzalne.Bardzo ciekawe konstrukcje ,dosc skomplikowane,bedace probą wyeliminowania wad zwyklych rewolwerow.Ja znam osobiscie 3 modele moze ktos cos doda.Najbardziej znany i popularny jest webley-fosbery.Fota duzo mowi o tym jak to dzialalo(mam nadzieje).Konstrukcja jak widac lamana jak w zwyklym webleyu tyle ze szkielet podzielony na dwie czesci-gorna z bebnem i lufą "jezdzi" cos jak w pistolecie.W czasie strzalu cofa sie obracajac beben i napinajac kurek zarazem.Nie wiem czy wyrzucal tez luski przy okazji siła odrzutu.Konstrukcje wyrzucajace łuski tez byly.Konstrukcje tych rewolwerow byly dosc zaawansowane bym powiedzial.Mzna zaryzykowac stwierdzenie ,że byly pierwsza bronia wykorzystujaca gazy z lufy.Sa to rewolwery orbea i paulsena pod lufa znajdowal sie tłoczek ktory wyrzucal łuski z bebna.Niestety za wiele mi o nich nie wiadomo,chyba sa dosc rzadkie.Fota nie dysponuje tylko dosc skąpym opisem.Moze ktos ma lub sie dokopie na necie ?

a to webley-fosbery

Obrazek

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#5 Post autor: Herrmannek » 18 września 2004, 00:30

Tutaj wiecej fotek włebleja
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to jedyny wspólczesnie produkowany rewolwer automatyczny
Obrazek

Awatar użytkownika
waliza
Site Admin
Posty: 9673
Rejestracja: 30 marca 2004, 21:28
Lokalizacja: Teneryfa, albo inna wyspa z taka samą flagą
Kontakt:

#6 Post autor: waliza » 18 września 2004, 04:36

racja,zapomnialem dodac,że dzisiaj robi takie cos o ile pamietam francuska firma manurhin

Awatar użytkownika
variag
Posty: 1004
Rejestracja: 31 marca 2004, 08:34

#7 Post autor: variag » 24 września 2004, 16:11

witam
Istotnie, lafosze nie załapią sie pod ustawe:
http://www.academie-des-armes-anciennes.com/mag13.html
Jeszcze coś obiło mi się o uszy w sprawie rewolwerów samopowtarzalnych o jakims rewolwerze Mateba.
Może dogrzebe sie co to za ustrojstwo ...
pzdr

Awatar użytkownika
Herrmannek
Posty: 656
Rejestracja: 30 marca 2004, 14:43
Lokalizacja: Here lays Butch, We planted him raw. He was quick on the trigger, But slow on the draw.
Kontakt:

#8 Post autor: Herrmannek » 24 września 2004, 20:36

mateba to jest własnie ten rewoler na ostatnim zdięciu

ODPOWIEDZ